Нова книжка Івана Андрусяка з ілюстраціями Wendy Darling вже в продажі! Чекайте, зовсім скоро вийдуть з друку "Сорокопуди" Івана Андрусяка!
Ви знаєте, хто такі сорокопуди?
«Пернатий хижак» і «співоча пташка» для нас — поняття несумісні. Важко уявити хижака, що виводить трелі. Однак одна така крилата істота є.
На території України з родини сорокопудових найпоширенішим є сорокопуд терновий, або ж жулан (Lanius collurio). Сорокопуди відрізняються від решти співочих птахів, передовсім, своїми хижацькими нахилами. Хоч самі вони невеликого розміру, та здатні нападати на дрібних хребетних тварин. Зазвичай сорокопуди харчуються різними комахами: великими жуками, дрібними турунами, метеликами та кобилками, але іноді ловлять маленьких ящірок або жаб, мишей, землерийок і молодих щурів, полюють навіть на інших птахів (не більших за снігура чи вівсянку). Ці непримітні на вигляд пташки незвичайні ще й тим, що настромлюють свою здобич на гілочки й шипи рослин, на колючий дріт та інші загострені предмети, створюючи таким чином запаси їжі.
Незважаючи на жорстокість у полюванні, сорокопуд — гарний сім'янин. Самець обирає місце для гнізда, закладає перші гілочки і запрошує самицю створити сім'ю. Якщо та приймає запрошення, добудовувати гніздо доведеться вже їй. Навіть після того, як пташенята підростуть і залишать гніздо, родина тримається разом, і батьки іноді підгодовують молодь.
Сорокопуд полюбляє заради забавки подражнити яструба чи сокола. Знічев’я може зігнати з гілки сову, що задрімала вдень. Із великим задоволенням шкодить іншим хижакам — пернатим і чотириногим, — на весь голос сповіщаючи всіх навколо про їхнє наближення. Лише з настанням холодів лісові мешканці можуть зітхнути спокійно — сорокопуди відлітають на зимівлю.
А ще є люди, що мають прізвище Сорокопуд.
А може, сорокопуд — це той, хто може підняти СОРОК ПУДІВ?
#книги #длядітей #новинки #ЧасМайстрів #читання